Kontrole na terenach ogródków działkowych

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-31 13:37:28
Kontrole na terenach ogródków działkowych
  • Foto: TV Gawex

W ostatnich dniach można zauważyć tumany dymu unoszące się w okolicach ogrodów działkowych a to w związku z wiosennymi porządkami i spalaniem pozostałości roślinnych. Ogniska i unoszący się z nich dym przeszkadzają wielu mieszkańcom, a także kierowcom, którzy przez dym mają ograniczoną widoczność.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej kontrolując ogrody działkowe, pouczają działkowiczów informują, że najprostszym sposobem na pozbycie się odpadów, jest posiadanie na swoim ogródku kompostownika, w którym gromadzi się odpady biodegradowalne.

Przypominamy że na terenie Szczecinka obowiązuje selektywna zbiórka odpadów i nie zwalnia z tego obowiązku działkowiczów, pozostałości biodegradowalne odbierane są przez PGK i nie powinny być spalane,

Art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach mówi: „Kto termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu lub grzywny”. Osoba, która spala odpady zielone, liście, gałęzie w ogródku przydomowym lub na działce może zostać ukarana mandatem w wysokości do 500 zł.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: