Unijne wsparcie dla LGD Pojezierze Razem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-28 11:32:01
Unijne wsparcie dla LGD Pojezierze Razem
  • Foto: TV Gawex

Kawiarenka dla seniorów, loża prasowa, place zabaw i siłownie pod chmurką czy nowy pomost pływający. To tylko część zadań jakie zostaną zrealizowane ze wsparciem z PROW 2014-2020 na ternie powiatu szczecineckiego. Umowę z beneficjentem, Stowarzyszeniem LGD Pojezierze Razem, podpisał 27 marca br. w Szczecinku wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Nowa infrastruktura turystyczno-rekreacyjna służyć będzie nie tylko mieszkańcom, ale także turystom licznie odwiedzającym Pomorze Zachodnie. Zadania są zróżnicowane, a grono odbiorców szerokie przez co  inwestycje te cieszyć będą zarówno najmłodszych jak i seniorów – mówił wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa.
 
Dofinansowany środkami unijnymi projekt grantowy zawiera 16 różnych zadań inwestycyjnych, które będą realizowane na terenie gmin: Borne Sulinowo, Szczecinek, Biały Bór, Grzmiąca i Barwice. Siłownie pod chmurką pojawią się w: Dalęcinie, Barwicach, Radaczu, Łubowie, Dąbrowicy i Gwdzie Małej. Najmłodsi mieszkańcy będą mogli niedługo korzystać z nowego placu zabaw w Grzmiącej, a te istniejące w Bornym Sulinowie i Grabowie zostaną doposażone. Na kąpielisku w Stanicy Harcerskiej w Drężnie pojawi się nowy pomost pływający.
 
W Białym Borze powstanie miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe z ławeczkami i chodnikami, a istniejący już tego typu teren, zlokalizowany przy ruchliwej drodze krajowej, zostanie utwardzony i ogrodzony, przez co zwiększy się komfort osób wypoczywających. Mieszkańcy będą mogli bezpłatne korzystać także z rowerków wodnych na jednym z kąpielisk.
 
Kolejne inwestycje zrealizowane zostaną w Bornem Sulinowie. Na dwóch plażach staną wiaty rekreacyjne, a wyposażenie jednej z kawiarenek pozwoli na utworzenie miejsca integracji dla osób starszych, w którym odbywać się będą cykliczne spotkania aktywizujące. Przy Miejskiej Bibliotece Publicznej natomiast wybudowany zostanie taras tzw. loża prasowa, na którym organizowane będą kameralne imprezy kulturalne.
 
Całkowity koszt wszystkich działań to ok. 240 tys. zł. Dofinansowanie z PROW 2014-2020, ponad 226 tys. zł, trafi do grantobiorców, m.in. Borneńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Łubowo, Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzmiącej czy Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Bornem Sulinowie za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD Pojezierze Razem.

Info: Biuro Prasowe WZP

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: