Najmłodsze Gromu na plus

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-27 09:42:07
Najmłodsze Gromu na plus
  • Foto: GKS Grom Turowo

23 marca 2019 nasz najmłodszy zespół rozegrał swój drugi ligowy turniej, którego byliśmy gospodarzem.

W Turowie w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Młodziczek rozegrano cztery spotkania. Grom rywalizował w pierwszym i ostatnim z nich. Tego dnia mogliśmy cieszyć się kompletem zwycięstw.

GKS Grom Turowo – UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie 49:23
UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie – UKS Jedynka Lębork 16:43
UKS Jedynka Lębork – Akademia Sportu Mały Kosz Białogard 29:39
GKS Grom Turowo – Akademia Sportu Mały Kosz Białogard 55:37

Podsumowując turniej, należy zauważyć i pochwalić progres naszych zawodniczek. Cieszy nas fakt, że dziewczęta starają się wykorzystać nowe umiejętności techniczne w trakcie żywej rywalizacji, co jest nie lada wyzwaniem. Widać było zaangażowanie w grze ofensywnej lecz to walka w defensywie sprawiła trenerom więcej satysfakcji. Każda z dziewcząt starała się zaistnieć na boisku spełniając wyznaczone przez trenera zadania. Oczywiście jest wiele do poprawy i wiele pracy przed nami ale turniej oceniamy na duży plus.

Dziękuję zawodniczkom za walkę oraz emocje, które udzielały się wszystkim, również licznie przybyłym kibicom. Rodzice nie zawiedli… dziękujemy za doping!

Na koniec należy podkreślić, że w obu meczach wystąpiły wszystkie zawodniczki wpisane do protokołu, a było ich aż czternaście.

Myślę, że było to wspaniałe doświadczenie zwłaszcza dla naszych najmłodszych z rocznika 2009 i 2010, górna granica wieku w lidze to rocznik 2006 – kończy relację trener zespołu Marcin Pietrzak.

Do zobaczenia na kolejnych turniejach w Turowie!

Info: GKS Grom Turowo


  • Foto: GKS Grom Turowo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: