Tygodniowy raport z działań Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-25 15:45:27
Tygodniowy raport z działań Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 18.03.2019 r. do 24.03.2019 r. strażnicy podjęli 123 interwencje w stosunku do 108 osób.

Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 55 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 34 zdarzenia, w których interwencję podejmowali strażnicy miejscy. W związku z przeprowadzanymi czynnościami w 62 przypadkach postępowania zostały zakończone na zasadzie pouczenia w stosunku do 27 sprawców wykroczeń zastosowano postępowania mandatowe w 5 sytuacjach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu. Strażnicy udzielili pomocy w uruchomieniu 9 pojazdów, w 3 przypadkach zostały zastosowane blokady na koła samochodów. Otrzymaliśmy 3 zgłoszenia dotyczące bezpańskich lub chorych zwierząt, które zostały przewiezione do Schroniska dla zwierząt. 6 osób zostało doprowadzonych do m. zamieszkania w tym 5 nieletnich. Kontynuujemy czynności kontrolne w zakresie kontroli spalania w przydomowych kotłowniach jak i innych miejsc wykorzystywanych do spalania odpadów, jedna z takich kontroli zakończyła się postępowaniem mandatowym, w dalszym ciągu podejmujemy działania związane z wykorzystaniem drona z kamerą termowizyjną w ubiegłym tygodniu była to inspekcja terenów zagrożonych nielegalnym składowaniem odpadów tzw. dzikich wysypisk.

19.03.2019 około godziny 12:30 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył w Strefie Aktywnego Wypoczynku przy ul. Kopernika grupę ośmiu osób, z których pięć spożywało alkohol. Patrol, który udał się na miejsce wylegitymował z tej grupy pięć spożywających alkohol. Okazało się, że czwórka to nieletni a tylko jeden z nich był pełnoletni. Pełnoletni został ukarany mandatem karnym. Nieletni, którzy były wychowankami internatu zostali tam przewiezieni i przekazani pod opiekę wychowawcy.

21.03.2019 około godziny 16:35 operator kamer monitoringu wizyjnego, w strefie aktywnego wypoczynku przy ul. Kopernika zauważył pod jedną z wiat trzy dziewczyny, z których jedna za pomocą scyzoryka wycinała w barierkach napisy. Na miejscu patrol, wylegitymował trzy nieletnie w wieku 14 lat. Sprawczyni zniszczenia mienia została doprowadzona do miejsca zamieszkania i przekazana matce.

21.03.2019 około godziny 17:40 operator kamer monitoringu wizyjnego, w strefie aktywnego wypoczynku przy ul. Kopernika zauważył pod jedną z wiat dwóch młodzieńców, którzy mazakiem mazali po ławkach. Na miejscu patrol wylegitymował obu. Okazało się, że są to dwaj nieletni w wieku 14 i 15 lat. Nieletni usunęli napisy.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: