Terenowy Odział Krwiodawstwa w Szczecinku nie zostanie zamknięty

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-20 15:01:17
Terenowy Odział Krwiodawstwa w Szczecinku nie zostanie zamknięty
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Terenowy Odział Krwiodawstwa w Szczecinku funkcjonuje przy szczecineckim szpitalu od lat. W dobie popularności mobilnych punktów poboru krwi, starosta Krzysztof Lis wielokrotnie musiał ratować go przed zamknięciem. Samorząd powiatowy partycypował w kosztach remontu oddziału i jego wyposażenia, finansując zakup łóżek i foteli przeznaczonych do poboru krwi. W ostatnim czasie do opinii publicznej dotarła niepokojąca wiadomość jakoby Terenowy Odział Krwiodawstwa w Szczecinku miał zostać zamknięty.

Wspomniane już mobilne punkty poboru krwi są postrzegane jako rozwiązanie tańsze i praktyczniejsze, więc czarny scenariusz zasłyszany w mediach wydał się mieszkańcom powiatu bardzo realny. Nikt jednak – a zwłaszcza wieloletni honorowi dawcy krwi – nie wyobraża sobie aby  działający przy szczecineckim szpitalu punkt przestał istnieć.

Zaniepokojony powstałą sytuacją starosta Krzysztof Lis wybrał się dziś (20.03) w towarzystwie burmistrza Białego Boru Pawła Mikołajewskiego do Szczecina, aby spotkać się z dyrekcją Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Nie ma takiej możliwości, aby Terenowy Oddział Krwiodawstwa w Szczecinku został na stałe zamknięty – uspokaja starosta. –  Nasze spotkanie trwało prawie dwie godziny. Zostaliśmy zapewnieni, że zawieszenie działalności Terenowego Oddziału Krwiodawstwa w Szczecinku jest tylko tymczasowe i że zostanie ona wznowiona w niedługim czasie.

 

Info:P.Rozmus 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: