Nauczyciele podjęli decyzję: strajk!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-19 14:34:24
Nauczyciele podjęli decyzję: strajk!
  • Foto: TV Gawex

Znamy już wyniki referendum strajkowego nauczycieli z naszego regionu. Licznie oddający głosy pedagodzy (frekwencja wyniosła ponad 90%) niemalże jednogłośnie opowiedzieli się za masowym zawieszeniem wykonywania obowiązków, począwszy od 8 kwietnia, jeśli rządzący nie spełnią postulatów zwiększenia nauczycielskich płac.

Referendum objęło swym zasięgiem 14 placówek oświatowych Powiatu Szczecineckiego. W zdecydowanej większości z nich za przystąpieniem do protestu opowiedziało się ponad 90% kadry pedagogicznej. Głosowanie nie odbyło się w szkołach niepublicznych oraz I Liceum Ogólnokształcącym im. księżnej Elżbiety, gdzie Związek Nauczycielstwa Polskiego nie ma zawiązanych swoich struktur.

Więcej na ten temat w jutrzejszym (20.03) serwisie Echa Dnia.

Komentarze (2)

hmm 2019-03-19 20:05

nauczyciele pensje biorą z podatków robola który zap...... za najniższą krajową Jak wam nie wstyd nauczyciele, mało wam urlopu, mało wam godzin pracy ???

do HMN 2019-03-24 00:09

a politycy z czego biora kase jak nie z roboli...madralo !!!??? politycy, p-siory ,na przyklad rozdaja kase na prawo ,i lewo ...a czy swoja kase rozdaja ??? pomysl ze oni sobie krzywdy nie zrobia, ale wezma znowu kase z robola ...jak ty nazywasz ciezko pracujacego czlowieka, inteligencie za dyche !!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: