W Złocieńcu powstaje strefa aktywności sportowej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-19 11:20:33
W Złocieńcu powstaje strefa aktywności sportowej
  • Foto: TV Gawex

Jeszcze tego lata mieszkańcy Złocieńca zyskają kolejne miejsce gdzie będą mogli aktywnie wypocząć oddając się m. in. grze w plażową piłkę nożną czy też tenisa stołowego. Wszystko dzięki powstającej w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego strefie aktywności sportowej.

Złocieniec był pierwszą gminą w Powiecie Drawskim, w której po wyborach samorządowych w 2014 wprowadzono instytucję budżetu obywatelskiego, zwanego także partycypacyjnym. W ramach nowo wprowadzonego narzędzia mieszkańcy miasta otrzymali możliwość rozdysponowania kwoty ponad 100 000 zł na wybrany przez siebie cel, zyskując tym samym bezpośredni wpływ na rozwój otaczającej rzeczywistości. Wcielony w życie w 2016 pomysł jest corocznie kontynuowany.

Do budżetu obywatelskiego 2019 zgłoszono 3 propozycje, spośród których największą aprobatę złocienian uzyskała budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego. W jego ramach na os. Czaplineckiem powstanie strefa aktywnego wypoczynku, z boiskiem do plażowej piłki nożnej, betonowymi stołami do ping-ponga i tzw. piłkarzyków a także parkiem street workout.

Więcej na ten temat w serwisie Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: