Działania PASY na drogach powiatu szczecineckiego

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-17 10:21:58
Działania PASY na drogach powiatu szczecineckiego
  • Foto: polskimechanik.pl

Na drogach naszego miasta i powiatu prowadzona była ogólnopolska akcja „PASY”. Podczas tych działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.

W piątek )15.03) na terenie Szczecinka i powiatu szczecineckiego w godzinach 6.00-22.00 prowadzona była ogólnopolska akcja „PASY”. Policjanci kontrolowali obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem przez kierujących oraz ich pasażerów. W trakcie działań funkcjonariusze zwracali również uwagę na obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Akcja miała na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu dzieci.

Funkcjonariusze biorący udział w akcji skontrolowali 87 pojazdów. Łącznie ujawniono 38 naruszeń przepisów Prawa o ruchu drogowym. Podczas działań policjanci ujawnili w 14 przypadkach niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących lub pasażerów. Mundurowi w 28 przypadkach kontrole drogowe zakończyli postępowaniem mandatowym.

Przypominamy!!!!

Naruszenie obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.

Przepisy nakładają obowiązek przewożenia dzieci o wzroście poniżej 150 cm w foteliku bezpieczeństwa (homologowanym i dostosowanym do wieku oraz wagi dziecka). Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

KPP Szczecinek 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: