Zachodniopomorscy Łowcy Burz ostrzegają przed silnym wiatrem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-15 10:04:48
Zachodniopomorscy Łowcy Burz ostrzegają przed silnym wiatrem
  • Foto: TV Gawex

W dniach 15/16-03-2019 w całym regionie może wystąpić bardzo silny wiatr. Nad morzem jego prędkość może przekraczać 100 km/h. Z kolei na pozostałym obszarze porywy wiatru mogą dochodzić do 70 - 100 km/h - ostrzegają na swoim portalu Zachodniopomorscy Łowcy Burz.

W wydanym komunikacie czytamy:

II STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla północnej, środkowej, północno zachodniej, wschodniej i południowo wschodniej części województwa ze względu na bardzo silne porywy wiatru do 75 - 110 km/h.

I STOPIEŃ ZAGROŻENIA zostaje wydany dla pozostałej części województwa ze względu na silne porywy wiatru do 60 - 85 km/h.

Sytuacja Synoptyczna
W piątek oraz w nocy z piątku na sobotę znajdziemy się pod wpływem kolejnego układu niskiego ciśnienia. Niż o imieniu Heinz w całym regionie przyniesie bardzo silne porywy wiatru.

Treść ostrzeżenia
W regionie oznaczonym II STOPNIEM ZAGROŻENIA (kolor pomarańczowy, mapa) należy spodziewać się porywów wiatru chwilami dochodzących do 75 - 110 km/h. Ten najsilniejszy wiatr pojawi się w powiatach nadmorskich. W centrum, na północnym zachodzie, na wschodzie i miejscami na południu porywy wiatru mogą dochodzić do 100 km/h.

W regionie oznaczonym I STOPNIEM ZAGROŻENIA (kolor żółty, mapa) należy spodziewać się porywów wiatru chwilami dochodzących do 65 - 85 km/h.

Nadchodząca wichura, bo tak należy nazwać ten niebezpieczny okres będzie na całe szczęście dość krótka. Tych najsilniejszych porywów wiatru należy spodziewać się o godzinach 20:00 do 01:00 Wiatr będzie z kierunku zachodniego i północno zachodniego.

Uwaga wiatr z kierunku północno zachodniego powodował będzie tz. Cofkę. W rzekach wzrośnie poziom wód, nie wyklucza się wystąpienia lokalnych powodzi.

 

Info:http://pogoda-zachodniopomorskie.pl

Zachodniopomorscy Łowcy Burz ostrzegają przed silnym wiatrem
  • Foto: http://pogoda-zachodniopomorskie.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: