Zagrają w siatkówkę dla Lenki i Mateusza. Turniej Charytatywny już 24 marca!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-14 14:34:45
Zagrają w siatkówkę dla Lenki i Mateusza. Turniej Charytatywny już 24 marca!
  • Foto: fb Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego

Już 24 marca (niedziela) odbędzie się kolejny Turniej Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego. Wczoraj (13.03) podczas briefingu prasowego członkowie stowarzyszenia przedstawili rodzinę, która w tym roku otrzyma wsparcie finansowe na dalsze leczenie swoich dzieci.

Państwo Ewa i Kazimierz Urbańscy to szczęśliwi rodzice Mateusza, Lenki i Matyldy. Na pozór wszystko jest w porządku. Tradycyjna, polska rodzina ciesząca się sobą nawzajem. Niestety, tę radość zakłócają choroby dwójki rodzeństwa. Schorzenia te skutecznie nadwyrężają możliwości finansowe rodziny. Mateusz boryka się z cukrzycą typu I, z kolei mała Lenka ma poważne problemy kardiologiczne. Z cukrzycą zmaga się również mama dzieci, pani Ewa. Rodzinę utrzymuje pan Kazimierz, który pracuje zawodowo, jednak i tak koszta leczenia są bardzo wysokie. Jedynym marzeniem całej piątki jest podreperowanie zdrowia. Mateusz na co dzień uczy się w siódmej klasie Szkoły Podstawowej w Drzonowie, z kolei Lenka chodzi do oddziału przedszkolnego. 

W tym roku Stowarzyszenie Porozumienia Samorządowego Powiatu Szczecineckiego wytypowało tę rodzinę do udzielenia wsparcia finansowego, które będzie zbierane podczas tegorocznego Turnieju Charytatywnego. Udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli również mieszkańcy Białego Boru oraz dzieci uczęszczające do szkoły, w której uczą się Mateusz i Lenka.

Turniej Charytatywny w Piłce Siatkowej dla Lenki i Mateusza Urbańskich odbędzie się 24 marca, w niedzielę o godzinie 9:00, na hali sportowej przy ulicy Wiatracznej. W planie wydarzenia oprócz meczów piłki siatkowej odbędą się także licytacje różnych cennych przedmiotów, które zostały przekazane na rzecz tej rodziny. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich, którzy chcieliby wspomóc Mateusza i Lenkę w ich dalszym leczeniu.

Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego każdego roku organizuje dwie duże imprezy, z których dochód przeznaczany jest na wsparcie dla dzieci z naszego powiatu, które zmagają się z różnymi dolegliwościami, chorobami czy niepełnosprawnością.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: