Cichy bohater ratuje kotkę

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-13 08:31:05
Cichy bohater ratuje kotkę
  • Foto: TV Gawex

Prawdopodobnie tylko dzięki braku obojętności tajemniczego bohatera swoją sprawność zapewnia młoda kotka, podopieczna szczecineckiego schroniska. Niestety, w ferworze walki o zdrowie zwierzęcia nie było okazji do złożenia podziękowań jej wybawcy, który może właśnie to czyta.

Chciałabym bardzo podziękować Panu z działek. Po prostu w tym całym amoku ratowania kota nie zdążyliśmy kiedy przyszedł nas uprzedzić, że coś się z kotem dzieje – mówi Maria Danuta Kadela, kierownik Schroniska w Szczecinku.

Sprawa dotyczy ciekawej świata kotki, która wracając z okolicznych ogródków zakleszczyła się w drucie kolczastym. Gdyby nie zdecydowana interwencja działkowca, który natychmiast po zauważeniu cierpiącego zwierzęcia powiadomił personel schroniska, życie młodego mruczka byłoby zagrożone. Akcja ratownicza ruszyła niezwłocznie.

Dzięki temu, że zostało to bardzo szybko zauważone, kotu się nic nie stało, ma tylko usunięty paliczek i w tej chwili czeka na całkowite zagojenie się ran – podkreśla szefowa schroniska jednocześnie dodając – Bardzo bym chciała raz jeszcze podziękować Panu, że przyszedł i powiadomił nas o płaczącym kocie oraz zaapelować do mieszkańców Szczecinka o adopcję tego zwierzaczka. To jest bardzo fajna, miziasta kotka, po sterylizacji i nie chcielibyśmy żeby znowu trafiła na zewnątrz. Marzymy o tym aby po zagojeniu ran poszła do domu.

Mamy nadzieję, że cudowny ratunek nie wykorzystał limitu szczęścia młodej kocicy i w niedługim czasie los się do niej uśmiechnie po raz kolejny, tym razem podczas adopcji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: