Prawie 1700 osób poparło petycję za przywróceniem pełnej dotacji dla Suspense Festival

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-12 10:21:28
Prawie 1700 osób poparło petycję za przywróceniem pełnej dotacji dla Suspense Festival
  • Foto: ek-g.pl

Do Biura Rady Miasta trafiła petycja mieszkańców Kołobrzegu w sprawie dofinansowania festiwalu filmowego Suspense. Podpisani; prawie 1700 osób, zaprotestowali przeciwko obcięciu dotacji dla tej imprezy.

Przypomnijmy; radni opozycji zdecydowali o zmniejszeniu (o 50 procent – dop.red.) finansowania tego festiwalu. W wyniku jednogłośnie uchwalonego budżetu, organizatorzy imprezy otrzymają, zamiast 230 tys. zł. jedynie 100 tys., co znacznie komplikuje jej dalszą realizację na dotychczasowym poziomie. Dlaczego zdecydowano o obcięciu finansowania? Według radnych koalicji PiS-Woźniak, festiwal ma słaby oddźwięk promocyjny i jest, zdaniem Jacka Woźniaka, „imprezą o charakterze regionalnym". Jednocześnie jednak samorządowcy nie zaproponowali dotychczas nic, co mogłoby zastąpić wydarzenie, dzięki któremu do Kołobrzegu zjeżdżały największe gwiazdy polskiego kina, a nawet gwiazdy zagraniczne.

Zmniejszeniu dotacji sprzeciwiła się grupa mieszkańców, która od kilku tygodni zbierała podpisy za przywróceniem poprzedniego stanu rzeczy. Na czele tej inicjatywy stanął geodeta Mirosław Latuszek, który, jeszcze w styczniu, tłumaczył w rozmowie z nami, że żal mu dobrej imprezy kulturalnej. - Zbulwersowało mnie, że tak łatwo niszczy się to, co dobre, w wyniku jakiś animozji politycznych, które nas, zwykłych mieszkańców, w ogóle nie interesują – wyjaśniał przedsiębiorca.

Kilka dni temu, podpisana przez 1640 osób petycja trafiła już do Biura Rady Miasta i władz Kołobrzegu. W najbliższym czasie wnioskiem zajmą się radni.

Prawie 1700 osób poparło petycję za przywróceniem pełnej dotacji dla Suspense Festival
  • Foto: ekg.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: