Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszych w Kick-Boxingu

• Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-11 12:20:47

W dniach 8-10.03.2019 w Mysiadle koło Warszawy odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszych w Kick-Boxingu.W zawodach wystartowało 278 zawodników z 64 klubów w tym zawodnicy KSW Szczecinek.

W kat.Kadet młodszy bardzo dobrze spisała się Wiktoria Szumska startując w kat.wag. 57kg zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Polski.W finale pokonała zdecydowanie na punkty zawodniczkę Nadie Czarnecką z Akademii Sportów Walki Kutno.Wiktoria w zeszłym roku zdobyła srebrny medal.Kadet starszy 69kg tytuł Mistrza Polski zdobył Szymon Gaczyński, pierwsze 3 walki wygrał zdecydowanie na punkty w finale spotkał sie z Szymonem Lewandowskim z UKS Santa Płock, po bardzo zaciętej walce wygrał stosunkiem głosów 2:1 i jest to jego największy sukces, w ubiegłym roku zajął miejsce 5-8. Zawodnik Szymon Gaczyński został powołany do Kadry Polski Kadetów, i będzie przygotowywać się będzie do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 23.08-01.09.2019r na Węgrzech.Wiktoria Szumska będzie musiała poczekać jeszcze rok na powołanie do kadry, ponieważ Mistrzostwa Europy i Świata rozgrywane są od kat.Kadet starszy. W Mistrzostwach wystartowało jeszcze 2 zawodników KSW Szczecinek w kat.48kg Dominik Wasilewski, który wygrał pierwszą walkę eliminacyjną, niestety w drugiej walce przegrał zawodnikiem z Gorzowa Wielkopolskiego.Dominik w zeszłym roku zdobył srebrny medal w niższej kat.wagowej. Startujący w kat.42kg Kacper Jakimcio przegrał pierwszą walkę, był to jego debiut w kat.Kadeta starszego.

Trenerzy Krzysztof Pajewski i Zbigniew Sołtys.