Uwaga! Możliwy sztorm na Bałtyku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-08 15:53:41
Uwaga! Możliwy sztorm na Bałtyku
  • Foto: E-kg

To będą kolejne bardzo wietrzne godziny w regionie. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie po raz kolejny ostrzega przed silnym wiatrem. Na Bałtyku ma panować sztorm. 

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego ostrzega się przed wystąpieniem sztormu na obszarze strefy brzegowej od czwartku godz. 19:00  do piątku godz. 20:00 dnia. Prognozuje się wiatr południowo-zachodni do zachodniego 6 do 7, w porywach 8 do 9 w skali B. Stopień zagrożenia - 2 w skali 3-stopniowej.

Silnie wiać będzie także w głębi lądu. Na terenie powiatu kołobrzeskiego prognozuje się od piątku godz. 06:00  do soboty godz. 02:00 wystąpienie silnego wiatru o średniej do 90 km/h, w dzień możliwe pojedyncze porywy do 95 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Jak informują synoptycy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: