Policjanci spotkali się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-05 14:06:47
Policjanci spotkali się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku
  • Foto: KPP Szczecinek

W miniony piątek Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku mł. insp. Andrzej Dziemianko spotkał się z pracownikami szczecineckiego mops-u. Celem spotkania było omówienie ochrony prawnej pracowników socjalnych.

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku odbyło się spotkanie instruktażowe z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku. W spotkaniu uczestniczył Komendant szczecineckiej jednostki, jak również specjalista Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KPP w Szczecinku podinsp. Zbigniew Radej.

Podczas spotkania funkcjonariusze omówili przepisy prawne, które gwarantują pracownikom socjalnym ochronę prawną na identycznych warunkach jak dla grupy funkcjonariuszy publicznych. Omówiono również artykuły Ustawy Kodeks Karny, które mówią o wzmożonej odpowiedzialności prawnej wobec osób, które dopuszczają się przestępstw przeciwko działalności instytucji państwowych i samorządu terytorialnego. Nie zabrakło przytoczenia treści art. 222 KK (naruszenie nietykalności cielesnej), art. 223 KK (dopuszczenie się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego), art. 224 KK (przemoc lub groźba bezprawna względem czynności urzędowych podejmowanych przez funkcjonariusza publicznego), art 226 (znieważenie funkcjonariusza publicznego). Poza merytoryczną częścią spotkania nie zabrakło dyskusji na temat zawodowych doświadczeń pracowników szczecineckiego mopsu i sytuacji mających miejsce podczas wykonywania zadań służbowych.

info: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: