Siódmy rodzinny dom dziecka w powiecie szczecineckim

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-04 14:14:32
Siódmy rodzinny dom dziecka w powiecie szczecineckim
  • Foto: P.Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku

To już siódmy rodzinny dom dziecka w powiecie szczecineckim. Dzisiaj (04.03) starosta Krzysztof Lis oraz dyrektor PCPR Małgorzata Kubiak – Horniatko parafowali umowę z państwem Beatą i Marcinem Suszka, którzy stworzą w Turowie specjalistyczny rodzinny dom dziecka o nazwie „Chatka Puchatka”. Państwo Suszka już opiekują się czwórką dzieci, a docelowo pod ich skrzydła trafi ośmioro podopiecznych.

Podczas spotkania starosta Krzysztof Lis z dużym uznaniem wypowiadał się o pracy i misji jakiej postanowili podjąć się państwo Suszka. Podkreślał jak wymagającym i odpowiedzialnym zadaniem jest wychowanie własnych dzieci i zaznaczał, że nieporównywalnie trudniejsze wyzwanie stanowi sprawowanie funkcji rodzica zastępczego, zwłaszcza opiekującego się dzieckiem niepełnosprawnym.

W podobnym tonie wypowiadała się dyrektor Małgorzata Kubiak – Horniatko:

Państwo Suszka byli jedyną rodziną specjalistyczną, obejmującą wsparciem dzieci niepełnosprawne. Na co dzień mierzyli się z przypadkami trudnymi, chorobami, koniecznością terapii, kumulacją najróżniejszych schorzeń u swoich podopiecznych. Teraz stworzą specjalistyczny, rodzinny dom dziecka. Podejmując się takiego zadania i podporządkowując całe swoje życie tym dzieciom, trzeba mieć w sobie ogromne pokłady empatii, wielkie serce i charakteryzować się szczególnymi predyspozycjami.

P.Rozmus


  • Foto: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: