Tygodniowy raport straży miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-04 09:51:32
Tygodniowy raport straży miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 25.02.2019 r. do 3.03.2019 r. strażnicy podjęli 132 interwencji w stosunku do 125 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 38 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 28 zdarzeń, w 25 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy. Strażnicy udzielili pomocy w uruchomieniu 6 samochodów. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 4 zwierzęta. 3 osoby zostały doprowadzone do miejsca zamieszkania strażnicy ujęli również dwie nieletnie pod wpływem alkoholu.

28.02.2019 około godziny 23:45 podczas patrolowania ulicy Kościuszki strażnicy zauważyli duże zadymienie a następnie palący się przewód kominowy w domu jednorodzinnym. Z komina wydobywał się dym oraz kłęby iskier i ognia. Strażnicy powiadomili o tym Państwową Straż Pożarną a następnie właściciela posesji. Miejsce zabezpieczono do czasu ukończenia akcji gaszenia przez PSP

1.03.2019 r. około godziny 19:35 operator monitoringu wizyjnego ujawnił 4 osoby spożywające alkohol na centralnym placu zabaw przy ul: Lelewela.. było to dwóch mężczyzn i dwie młode kobiety. Patrol, który udał się na miejsce wylegitymował całą czwórkę. Okazało się, że kobiety to 15 i 16 latka. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym a nieletnie zostały odwiezione do miejsc zamieszkania i przekazane rodzicom.

2.03.2019 r. około godziny 0:40 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył w rejonie baru Sint Ji dwóch bijących się ze sobą mężczyzn. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej pełniący służbę z policjantem. Mężczyźni w trakcie interwencji byli agresywni, odmówili podania danych. Po użyciu środków przymusu bezpośredniego obezwładnieni a następnie zostali doprowadzeni do KPP w Szczecinku i zatrzymani w Pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w KPP Szczecinek

2.03.2019 około godziny 7:10 operator monitoringu wizyjnego zauważył jak dziewczynka przebywająca na centralnym placu zabaw wywraca zainstalowane tam kosze na śmieci. Na miejscu dziewczynka została wylegitymowana, była to jedenastolatka. Kosze poustawiała na swoich miejscach a informacja w tej sprawie trafi do szkoły i rodziców. Tego samego dnia około godziny 18:25 operator monitoringu zaobserwował tą samą dziewczynkę jak ponownie przewracała kosze na śmieci na tym placu. Dziewczynka została doprowadzona do miejsca zamieszkania i przekazana matce, z którą przeprowadzono rozmowę.

2.03.2019  strażnicy miejscy zabezpieczali cyklicznie odbywający się Turniej Tańca Towarzyskiego.

info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: