"Mam przyjaciela policjanta" - spotkanie mundurowych z dziećmi z Barwic i Starego Chwalimia

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-01 10:11:30
"Mam przyjaciela policjanta" - spotkanie mundurowych z dziećmi z Barwic i Starego Chwalimia
  • Foto: KPP Szczecinek

Policjanci ze szczecineckiej jednostki zakończyli cykl spotkań z najmłodszymi uczniami pon nazwą „Mam przyjaciela … „. Tym razem na spotkaniu oprócz mundurowych pojawił się gość specjalny – Gryfuś – policyjna maskotka Zachodniopomorskiej Policji.

Już po raz ostatni policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku odwiedziła uczestników zajęć bibliotecznych, które odbywają się w Bibliotece Publicznej w Barwicach oraz w Bibliotece Publicznej w Starym Chwalimiu.

Celem wspólnych działań policji i zaprzyjaźnionych służb jest zmniejszenie dystansu, który dzieli dzieci i mundurowych. Dzięki takim przedsięwzięciom i wspólnej zabawie dzieci uczą się właściwej reakcji na różnego typu zdarzenia i nabywają umiejętności, które zapewne w przyszłości zaowocują wzorową postawą obywatelską. Spotkanie które ma już stałą formułę rozpoczęło się od przeczytania bajki z serii „Mam przyjaciela ...”. Oprócz ciekawostek ze służby policyjnej i cennych wskazówek bezpiecznego zachowania na najmłodszych czekała niespodzianka – gość specjalny – Gryfuś.

Całe spotkanie przepełnione było śmiechem i dziecięcą radością. Obecność Gryfusia sprawiła, że dzieci bez większej zachęty prezentowały swoje umiejętności przechodzenia przez przejście dla pieszych czy poruszaniu się po drodze, co okazało się świetną znajomością przepisów Prawa o ruchu drogowym.

KPP Szczecinek 


  • Foto: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: