Turniejowy weekend piłkarzy z AP Szczecinek

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-03-01 08:57:16
Turniejowy weekend piłkarzy z AP Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

Młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Szczecinek mają za sobą bardzo pracowity weekend. 23 lutego rocznik 2011 rozegrał turniej w Szczecinku. AP Szczecinek była organizatorem tych zawodów i zaprosiła drużyny Juventus Academy Bydgoszcz oraz KS Gwardia Koszalin (trenerzy Jakub Śpiegowski i Artur Pryczek).

Dziękujemy przede wszystkim zawodnikom, którzy dawali z siebie wszystko i mimo początkowej tremy rozegrali dobre zawody. - czytamy na stronie internetowej akademii.

Poza nagrodami drużynowymi były także wyróżnienia indywidualne. Do drużyny mistrzów zostali wybrani:

  • Mikołaj Kilian,
  • Marcel Hudaniec,
  • Adam Kawecki.

A najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Marczyński, który strzelił 11 bramek!

Również  23 lutego Akademia Piłkarska Szczecinek wystąpiła na turnieju „Bałtyczek CUP 2012” w Koszalinie. Akademię reprezentował rocznik 2012 składających się z 2 zespołów (trenerzy Dorian Pacałaty i Piotr Kusiak). Oprócz naszej Akademii udział wzięło 14 zespołów. Mecze odbywały się na dwóch równoległych boiskach po 10 minut każdy. Drużyny grały swoje mecze w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy wg umiejętności piłkarskich ocenionych przez trenerów. Nie było klasyfikacji punktowej a na końcu wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz każdy zawodnik został nagrodzony za swój wysiłek pamiątkowym medalem.

Na turnieju były przyznawane nagrody indywidualne - w zespole niebieskich został wyróżniony Karol Pryczek, a w zespole białym Franciszek Podgórski.

Mali sportowcy byli bardzo zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Uśmiechnięci wrócili z turnieju do domu. Kolejny wyjazd na turniej, z dużą dawką pozytywnej i sportowej rywalizacji wśród młodych adeptów jest dla mnie miłym i pozytywnym akcentem, gdzie po raz kolejny mogę zauważyć jak nasi sportowcy rozwinęli się trenując w bieżącym sezonie pod moim okiem. Nowe miejsce, nowi przeciwnicy, nowe trudności, z którymi muszą się mierzyć będą pozytywnie wpływać na przyszłość. Duże podziękowanie ode mnie należy się szczególnie rodzicom za zaufanie do mojej osoby, ponieważ dali mi pod opiekę swoich sportowców na 9 godzin. Także dziękuję za pomoc trenerowi Arturowi Pryczkowi. – mówi obecny na turnieju trener Dorian Pacałaty.

info: Anna Glanc/AP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: