Borneńskie Wrzosy oraz OSP Miasta Bornego Sulinowa z grantami

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-28 14:02:44
Borneńskie Wrzosy oraz OSP Miasta Bornego Sulinowa z grantami
  • Foto: TV Gawex

Dziś (28.02) w siedzibie starostwa powiatowego odbyło się podpisanie dwóch umów grantowych w ramach projektu Lokalna Grupa Działania. Środki otrzymały dwa podmioty z Bornego Sulinowa – Borneńskie Wrzosy oraz OSP Miasta Bornego Sulinowa.

Lokalna Grupa Działania wyłoniła pierwsze dwa projekty, które otrzymały granty na swoje działania. W dniu dzisiejszym w siedzibie starostwa umowy podpisały dwa stowarzyszenia – Borneńskie Wrzosy oraz OSP Miasta Bornego Sulinowa. Stowarzyszenie Borneńskie Wrzosy  wnioskowało o środki na projekt Kaziuki na Wesoło w Bornem Sulinowie w ramach którego odbędzie się festyn, przegląd piosenki kresowej oraz przegląd kapel.Drugi wyróżniony projekt został przygotowany przez OSP Miasta Bornego Sulinowa, w ramach którego odbędą się szkolenia z pierwszej pomocy dla 50 osób.

Dobra wiadomość jest taka, że Urząd Marszałkowski zaakceptował kolejne wnioski grantowe do realizacji. Kwota, która zostanie na nie przeznaczona to około 120 tys zł. Już w najbliższym miesiącu LGD będzie starało się podpisać umowy z kolejnymi beneficjentami, a są to:
- cykl wykładów i warsztatów „Bądź eko”

- piknik „Nauka, ekologia, przedsiębiorczość”

- Puchar Regionalny Pucharu Polski Nordic Walking Biały Bór 2019

- warsztaty ekologiczne i plastyczno-technicznych „Flora i fauna do nas puka przyjaciół pewnie szuka”

- projekt gospodarstwa ekologicznego w Juchowie „W zgodzie z naturą” 

- projekt gminy Szczecinek „Naturalnie w gminie Szczecinek”.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: