Halowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików

• Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-27 11:10:10

W dniach 23-24.02.2019r na kortach Centrum Tenisowego Aqua-Tur odbył się Halowy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików. W zawodach uczestniczyli młodzi tenisiści (do lat 14) z Gdańska, Koszalina, Poznania, Inowrocławia, Torunia, Sopotu, Szczecina, Wałcza oraz Szczecinka.

Dziewczęta w grze pojedynczej grały systemem grupowym, chłopcy pucharowym. Wśród dziewcząt w grze pojedynczej:
I miejsce – Antonina Helińska AZS Poznań
II miejsce – Aleksandra Frątczak TS Idea Sport Toruń
III miejsce – Maria Kudzin AZS Poznań
W grze podwójnej w meczu finałowym Aleksandra Frątczak i Antonina Maćkowiak AZS Poznań pokonały 3:6, 6:3, 11:9 Anię Siegiert SzTT Szczecinek i Antoninę Helińską.
Wśród chłopców w grze pojedynczej w meczu finałowym Stanisław Nowak PT Olimpia pokonał 6:0, 6:0 Alana Witwickiego PT Olimpia Poznań. III miejsce zajęli Kacper Osiński SAT Szczecin i Tomasz Garbacz SAT Szczecin. W grze podwójnej w meczu finałowym Kacper Osiński i Stanisław Nowak pokonali 6:1, 6:2 Alana Witwickiego i Tomasza Garbacza.