Kołobrzeg wprowadza Kartę Mieszkańca

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-27 10:14:59
Kołobrzeg wprowadza Kartę Mieszkańca
  • Foto: E-kg

Niemal jednogłośnie radni przegłosowali uchwałę inicjującą wprowadzenie programu Karta Mieszkańca. Ten katalog ulg i przywilejów dla kołobrzeżan ma zafunkcjonować od 1 lipca. W czasie sesji nie obyło się bez długiej dyskusji i pytań.

Wprowadzony podczas wtorkowej sesji projekt uchwały pozwoli na systematyczne wdrażanie przywilejów dla mieszkańców miasta. Wśród nich mają być m.in. zapowiadane; becikowe dla kołobrzeskich rodzin, darmowa komunikacja dla seniorów powyżej 60 roku życia, zabiegi rehabilitacyjne również dla tych osób, darmowe przedszkola czy opieka letnia dla dzieci. To tylko część z zapowiadanych punktów tego społecznego programu, który ma być „katalogiem otwartym".

Inicjatorem karty jest prezydent Anna Mieczkowska, która podkreślała, zwracając się do radnych, że to „program wszystkich". - Każdy z Państwa będzie mógł dołożyć swoją propozycję – mówiła Mieczkowska.

Mimo że była to jedynie uchwała inicjująca wprowadzenie Karty Mieszkańca, nie obyło się bez gorącej dyskusji i szczegółowych pytań. Radnych interesowało m.in. jaki będzie szacunkowy koszt stworzenia takiego programu, zgłaszali również swoje uwagi do przedstawianych wcześniej pomysłów. Ostatecznie, niemal jednogłośnie przegłosowano uchwałę. Od głosu wstrzymał się jedynie przewodniczący Jacek Woźniak, który zgłaszał wcześniej uwagi dotyczące m.in. kryteriów przyznawania karty (chodziło o mieszkających w Kołobrzegu bezdomnych – dop.red.).

Poszczególne propozycje mają być teraz przyjmowane przez głosowanie radnych, zarządzenie prezydent bądź porozumienie z poszczególnymi przedsiębiorcami.

Komentarze (1)

pytam 2019-03-02 19:06

Czy tuziemcy również będą mieli zniżkę na napoje podczas upalnego lata ?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: