Ataki hackerskie na sieć Gawex Media

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-25 14:16:13
Ataki hackerskie na sieć Gawex Media
  • Foto: TV Gawex

Zmasowane ataki hakerskie na sieć Gawex Media są przyczyną problemów z dostępem do naszych usług telewizji i internetu. Trwają prace mające na celu usunięcie źródła ataku, a jednocześnie w sprawie podjęto wszelkie kroki prawne.

Od kilku dni trwają ataki hackerskie skierowane przeciwko firmie Gawex Media. W związku z tym nasze usługi w postaci internetu i telewizji były i są momentami niedostępne bądź ograniczone. 

Jak jest, każdy widzi. Szczególnie w weekend była kumulacja złych zdarzeń i z perspektywy abonenta faktycznie jest to po prostu brak usługi. Chcę jednak poinformować, że to nie była awaria w rozumieniu uszkodzenia urządzeń czy elementów sieci. To, co się aktualnie dzieje, jest ewidentnym atakiem przestępczym na sieć, na operatora. - komentuje Wiesław Markiewicz, wiceprezes firmy Gawex Media. 

Sprawa jest bardzo poważna, bo nie można jej sklasyfikować jako złośliwy, przypadkowy atak na przypadkowego operatora. W związku z tym firma podjęła kroki prawne, w tym zgłoszenie sprawy do organów ścigania cyberprzestępczości. 

Komentarze (4)

Selgros 2019-02-25 14:56

Dzień dobry, a co z wyciekiem danych osobowych m.in. Imię Nazwisko, Nr klienta, MAC Adres, Nr Pesel? Jest bezpieczne?

Ona 2019-02-25 15:01

Ataki hakerów to zlecenie konkurencji. Eliminacja zagrożenia z rynku.

Gawex Media 2019-02-25 15:10

Ataki hakerskie związane są wyłącznie z obciążeniem sieci internetowej, nie mają one związku z dostępem do danych osobowych.

JAA 2019-02-25 22:55

czyli co DDOSują Was, a ja wczoraj przez to wieszałem na was psy. Szkoda tylko że nie informujecie o takich awariach choćby na facebooku bo człowiek nie wie czy to u niego jakaś awaria czy jakaś poważna awaria w całej sieci

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: