Tygodniowy raport z działań Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-25 11:43:15
Tygodniowy raport z działań Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 18.02.2019 r. do 23.02.2019 r. strażnicy podjęli 117 interwencji w stosunku do 84 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 54 interwencje. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 15 zdarzeń, w 9 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy. Strażnicy udzielili pomocy w uruchomieniu 8 samochodów. Pięć psów zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt.

18.02.2019 około godziny 22:20 na ul: Wiatracznej patrol straży miejskiej ujawnił przewróconą latarnię. Latarnia musiała zostać przewrócona w wyniku uderzenia samochodu.

21.02.2019 r. około godziny 10:30 strażnicy miejscy patrolując ulicę Cieślaka oraz teren ogrodów działkowych przylegających do PKS zauważyli wyciek substancji ropopochodnej do studzienki kanalizacji burzowej. Ustalili, że źródłem wycieku jest zbiornik z dystrybutorem paliwa. Na miejsce wezwano pracowników Wydziału Ochrony Środowiska oraz Państwową Straż Pożarną, która zabezpieczyła zbiornik i zneutralizowała substancję, która już wyciekła. Jak się okazało zbiornik został postawiony i użytkowany bez wymaganych zezwoleń.

24.02.2019 około godziny 8:20 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o podpaleniu siatki zabezpieczającej trampolinę na Centralnym Placu Zabaw. Na podstawie zapisów 
z kamer monitoringu wizyjnego zidentyfikowano sprawczynię, która przyznała się do tego. Była do nieletnia uczennica szkoły podstawowej.

Duża część naszych interwencji obecnie dotyczy zaśmieconych terenów. To, co w przypadku zalegającego śniegu jest zasłonięte czy przykryte śniegiem obecnie jest doskonale widoczne. Właściciele terenów są dyscyplinowani i obligowani do uprzątnięcia śmieci z ich terenów.

 

info:Straż Miejska w Szczecinku 

 

 


  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: