Kolejna dostawa do Magazynu Żywności

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-21 15:42:25
Kolejna dostawa do Magazynu Żywności
  • Foto: Piotr Rozmus

Produkty spożywcze trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu szczecineckiego.

W tych dniach po raz kolejny dostarczono produkty spożywcze do Magazynu Żywności znajdującego się przy ulicy Wiatracznej 1. Zgłosili się już po nie najbardziej potrzebujący mieszkańcy gmin Szczecinek, Barwice, Borne Sulinowo i Biały Bór. Jutro (22.02) odbiorą je mieszkańcy gminy Grzmiąca i Szczecinka.

Warto przypomnieć, że Bank Żywności prowadzony przez Szczecinecką Fundację Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych działa od 2013 roku. Produkty dystrybuują Banki Żywności w Nowych Bielicach w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Przedsięwzięcie to olbrzymie wsparcie dla rodzin w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej. Dość powiedzieć, że rokrocznie Bank Żywności przekazuje ponad 800 ton żywności najuboższym mieszkańcom z terenu powiatu szczecineckiego.

Z Banku Żywności mogą korzystać osoby których sytuację określają przesłanki z art. 7 ustawy o pomocy społecznej oraz poziom dochodów odniesionych do procentowej wartości odpowiedniego kryterium dochodowego określonego w tej ustawie. Osoby chcące skorzystać z pomocy muszą złożyć oświadczenie w odpowiednim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: