Marszałek Gromek w Połczynie-Zdroju

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-21 15:20:55
Marszałek Gromek w Połczynie-Zdroju
  • Foto: GCI Połczyn-Zdrój

Janusz Gromek to trzeci z Marszałków Województwa Zachodniopomorskiego, który w ostatnim czasie odwiedził Burmistrza Sebastiana Witka.

Wizyta odbyła się w poniedziałek (18.02.2019 r.), pod koniec dnia. To kolejne już odwiedziny przedstawicieli władz wojewódzkich w krótkim czasie, w Połczynie-Zdroju. Tematem rozmów był lobbing w zakresie remontu dróg wojewódzkich przebiegających przez gminę, a także możliwości współpracy w dziedzinie kultury i rozwoju turystyki. Janusz Gromek ma rozległe doświadczenie w tym zakresie, ponieważ przez wiele lat piastował urząd Prezydenta innego uzdrowiska – Kołobrzegu.

W spotkaniu z Panem Marszałkiem uczestniczyła także Zastępca Burmistrza Emilia Mazur oraz Sekretarz Gminy Jacek Brzozowski.

Janusz Gromek przez 13 lat był dyrektorem Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Jest absolwentem AWF w Gorzowie Wielkopolskim. Kołobrzeskim Radnym po raz pierwszy został w 1990 roku. W kadencji 1998-2002 pełnił obowiązki wiceprzewodniczącego, a następnie Przewodniczącego (2002–2006). W 2006 roku został wybrany na Prezydenta Miasta. Z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w 2010 i 2014 roku. Został też członkiem zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych Rzeczypospolitej Polskiej. W 2018 nie ubiegał się o miejską prezydenturę, uzyskał natomiast mandat radnego Sejmiku Zachodniopomorskiego. Od listopada 2018 roku piastuje urząd Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

GCI Połczyn-Zdrój

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: