Policjanci szukają chłopca, który uratował mężczyznę. "Chcemy go wyróżnić"

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-21 14:16:05
Policjanci szukają chłopca, który uratował mężczyznę. "Chcemy go wyróżnić"
  • Foto: E-kg

Policja prosi rodziców kilkuletniego chłopca, który w poniedziałek uratował 47-letniego mężczyznę , o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej w Kołobrzegu. - Jego zachowanie zasługuje na szczególną pochwałę. Chcemy go jakoś wyróżnić – mówi rzecznik policji.

Do wydarzenia doszło w poniedziałek. Jak pisaliśmy na naszym portalu; do dwójki policjantów (sierż. Karola Feldzensztajna i post. Aleksandry Żeleśkiewicz) siedzących w radiowozie w dzielnicy uzdrowiskowej, podbiegł kilkuletni (około 9 letni – dop.red.) chłopiec i zawiadomił funkcjonariuszy o leżącym nieopodal, nieprzytomnym mężczyźnie. To wydarzenie zarejestrował miejski monitoring (tutaj).

Dzięki zachowaniu chłopca, możliwa była szybka reakcja policjantów, którzy prowadząc reanimację do czasu przyjazdu karetki, przywrócili czynności życiowe 47- letniemu, jak się później okazało, mieszkańcowi Wrocławia. Mężczyzna przebywa obecnie w kołobrzeskim szpitalu.

Policjanci nie mają wątpliwości, że mały chłopiec przyczynił się do uratowania mężczyzny. Dlatego chcą go odnaleźć i mu podziękować. Niestety, nie są w stanie sami go odnaleźć. Są przypuszczenia, że przyjechał do Kołobrzegu jedynie na zimowe ferie. - Mamy jednak nadzieję, że się do nas zgłosi – mówi Tomasz Kwaśnik z KPP w Kołobrzegu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: