AP Szczecinek ubiega się o certyfikat PZPN

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-21 13:46:07
AP Szczecinek ubiega się o certyfikat PZPN
  • Foto: TV Gawex

Akademia Piłkarska Szczecinek zakwalifikowała się do pilotażowego programu certyfikowania szkółek piłkarskich prowadzonego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Program Certyfikacji PZPN to innowacyjny program skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Główna ideą programu jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami i pomoc w ich szkoleniu.

„Nasza Akademia zakwalifikowała się do pilotażowego programu certyfikacji PZPN. Jest to dopiero początek drogi związanej z otrzymaniem wyróżnienia w tym programie, przez najbliższe pół roku będziemy starać się o certyfikację. Szkółki i akademie mogą otrzymać brązową, srebrną lub złotą gwiazdkę. Przed nami szkolenie w siedzibie PZPN w Warszawie, wizytacja przedstawicieli PZPN w Szczecinku i złożenie wniosku o certyfikację. Jeśli spełnimy wszystkie warunki to gwiazdkę otrzymamy 1 września 2019. Warunków jest sporo – 10 kategorii z konkretnymi wymaganiami. Dotyczą one między innymi infrastruktury sportowej, trenerów i programu szkolenia.” – mówi koordynator AP Szczecinek Jakub Śpiegowski.

Do pilotażowej edycji programu zakwalifikowano w całej Polsce 160 podmiotów. W pierwszej kolejności szkółki mogą ubiegać się o otrzymanie certyfikatu brązowego, następnie rozwijać się i szkolić, aby w kolejnych latach starać się o odznaczenia wyższe.

Wśród wyróżnionych w tym roku jest zaledwie osiem podmiotów reprezentujących województwo zachodniopomorskie. Oprócz Ap Szczecinek do programu przystąpiły: AP Pogoń Szczecin, Bałtyk Koszalin, Chemik Police, Fala Międzyzdroje, Kotwica Kołobrzeg, Gavia Choszczno oraz UKS Dębno. AP Szczecinek została wskazana przez ZZPN ze względu na bardzo dużą jakość organizacyjną oraz szkoleniową w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.

„Cieszymy się, że PZPN docenia naszą ciężką pracę i dołączymy do programu jako jedna z pierwszych akademii w woj. zachodniopomorskim. Chcemy zapewnić najlepsze warunki do rozwoju każdemu zawodnikowi w naszej Akademii i ta ciężka praca wykonywana przez lata przynosi efekty. Od dłuższego czasu mocno stawiamy na edukację i rozwój trenerów, by szkolenie stało na coraz wyższym poziomie. Wyróżnienie w postaci zaproszenia do pilotażowego programu certyfikacji PZPN pokazuje, że zmierzamy w dobrą stronę!" – mówi Jakub Śpiegowski.

Przyznanie takiego certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym i brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem szeregu norm i kryteriów a zarazem gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Wyróżnione w ten sposób szkółki będą dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania  swoich piłkarskich umiejętności.

„Certyfikacja w postaci gwiazdki to sygnał dla rodziców, że spełniamy szereg kryteriów i szkolimy na wysokim poziomie. To także dodatkowe korzyści dla samej Akademii Piłkarskiej Szczecinek, bo PZPN przygotowuje pomoc merytoryczną dla uczestników programu.” – dodaje Jakub Śpiegowski.

Anna Glanc – Akademia Piłkarska Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: