Kradzież 48 czekolad. Policja zatrzymała złodzieja

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-21 11:13:49
Kradzież 48 czekolad. Policja zatrzymała złodzieja
  • Foto: TV Gawex

48 sztuk czekolad – to słodki łup jaki ukradli złodzieje w jednym ze sklepów na terenie Szczecinka. Wybiegający ze sklepu i chowający się za samochodami mężczyźni nie uszli uwadze przejeżdżającemu w pobliżu policjantowi po służbie.

Starszy sierżant Mateusz Kucharczyk - policjant szczecineckiej drogówki na co dzień w pracy ma do czynienia z łamaniem przepisów Prawa o ruchu drogowym. Przejeżdżając ostatnio w pobliżu jednego z dyskontów  funkcjonariusz zauważył dwóch młodych mężczyzn wybiegających ze sklepu jakby ktoś ich gonił. Jeden z nich trzymał dwa kartony czekolad uciekając między zaparkowanymi samochodami.  
Policjant zajechał drogę jednemu z mężczyzn, który szybko rozpoznał za kierownicą mundurowego. 17-latek porzucił słodki łup i zaczął uciekać by już po kilkunastu metrach wpaść w  jego ręce. Zatrzymany młody mężczyzna został przekazany patrolowi szczecineckiej jednostki, który ustalił wartość skradzionego mienia.

Czekolady o łącznej wartości ponad 550 zł wróciły do prawowitego właściciela. Choć drugi z mężczyzn zdążył uciec nie uniknął odpowiedzialności za swoje czyny.  Został on zatrzymany na drugi dzień i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono już zarzut kradzieży za co grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Szczecinek

Komentarze (1)

NN 2019-02-21 15:27

Hit roku... Szkoda że w Teleexpresie jeszcze o tym nie mówią

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: