Rozmawiali, jak nie marnować żywności

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-20 14:56:48
Rozmawiali, jak nie marnować żywności
  • Foto: GCI Połczyn-Zdrój

W Środowiskowym Domu Samopomocy „Radość" w Połczynie-Zdroju, Bank Żywności w Bielicach wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Połczynie-Zdroju przeprowadził warsztaty.

Chodziło o warsztaty z programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy najbardziej potrzebującym. Uczestnikami warsztatów byli mieszkańcy miasta i gminy Połczyn-Zdrój, którzy korzystają z tej formy pomocy. W warsztatach brali również udział uczestnicy Środowiskowego Domu. Prowadząca wykład Zofia Jabłońska (Bank Żywności) poruszała tematy dotyczące świadomego robienia zakupów i wykorzystywania w całości zakupionych produktów. Mówiła jak smacznie i zdrowo gotować, jak przy tym dbać o domowy budżet, przemyślanie robić zakupy, nie ulegać hasłom typu „kup dwa w cenie jednego". Świadome i przemyślane zakupy to mniej zmarnowanej żywności, to również dbanie o środowisko i mniej śmieci.

Jak podają statystyki Polskiej Federacji Banków Żywności w Polsce w 2018 roku jedna osoba wyrzuciła ok. 175 kg żywności.

GCI Połczyn-Zdrój

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: