Restrukturyzacja sanacyjna PKS-u bez rezultatów. Czy szczecinecki przewoźnik upadnie?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-19 15:13:47
Restrukturyzacja sanacyjna PKS-u bez rezultatów. Czy szczecinecki przewoźnik upadnie?
  • Foto: TV Gawex

Widmo bankructwa wisi nad szczecineckim PKSem od dobrych kilku lat. Samorząd powiatu szczecineckiego podejmował liczne próby uratowania spółki. Najbardziej radykalnym krokiem było przeprowadzenie restrukturyzacji sanacyjnej, która niestety nie przyniosła oczekiwanego rezultatu.

Przez ostatnie miesiące szczecinecki PKS przechodził restrukturyzację sanacyjną. Niestety, już dziś wiadomo, że nie przyniesie ona zakładanych rezultatów. Kilka tygodni temu resturkturyzator Przemysław Jedliński oceniając stan spółki prognozował, że przejście z prawa restrukturyzacyjnego na prawo upadłościowe jest tylko kwestią czasu. 
„Jestem po wielu spotkaniach z restrukturyzatorem. Faktycznie proces restrukturyzacji sanacyjnej zostanie zamknięty. Pozytywne zakończenie czyli tzw. uratowanie firmy oraz czuwanie nad przychodami i wydatkami nie jest możliwe z różnych przyczyn. Niemniej jednak podejmujemy działania wspólnie z restrukturyzatorem, aby zorganizowana część przedsiębiorstwa została zbyta i zarazem świadczyła usługi, tak aby mieszkańcy nie odczuwali żadnych zmian jeżeli chodzi o dowożenie dzieci do szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Ogłoszenie upadłości może być możliwością wydzierżawienia zorganizowanej części spółki przez syndyka i innemu podmiotowi, a w konsekwencji w niedalekiej przyszłości zbyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Jedno drugiego nie wyklucza. „ - powiedział nam Krzysztof Lis, starosta szczecinecki 

Okazuje się, że zainteresowanie nabyciem bądź wydzierżawieniem zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyraził PKS Gryfice. Dziś (19.02) odbyło się nawet spotkanie starosty szczecineckiego z prezesem gryfickiego przewoźnika. „PKS Gryfice dzisiaj jest jednym z głównych kontrahentów, tak naprawdę jedynym, który pozostał na tym rynku ponieważ w trakcie rozmów były trzy podmioty. Myślę, że w tej chwili składana jest oferta na dzierżawę spółki z koncepcją późniejszego wykupu” - kończy starosta.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: