Jechał po narkotykach - kierowca z pasażerem zatrzymani.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-18 14:26:15
Jechał po narkotykach - kierowca z pasażerem zatrzymani.
  • Foto: TV Gawex

37-letni kierowca mazdy został zatrzymany do kontroli przez policjantów z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że mieszkaniec gm. Tychowo jechał autem pod wpływem amfetaminy

Borneńscy policjanci na terenie gminy Borne Sulinowo zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mazda. Podczas kontroli posiadanych dokumentów przez kierującego i sprawdzenia statusu w policyjnych systemach mundurowi przyjrzeli się również siedzącemu w pojeździe pasażerowi, który podczas kontroli zachowywał się bardzo nerwowo a na pytania policjantów odpowiadał bardzo nieskładnie. W rezultacie u 24 - letniego pasażera policjanci zabezpieczyli woreczek strunowy z białą substancją. Po przebadaniu w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku zabezpieczona pasta okazał się amfetaminą. Z uwagi na fakt, ze pasażer posiadał przy sobie substancje zagrożone ustawą funkcjonariusze poddali kierującego badaniu na zawartość narkotyków w organizmie z wynikiem pozytywnym.
Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do szczecineckiej jednostki. Dziś mundurowi z samego rana rozpoczęli z podejrzewanymi czynności procesowe. 37 – letniemu mężczyźnie za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozi do 2 pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Pasażer natomiast odpowie za posiadanie środków odurzających za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Warto nadmienić, że w miniony weekend szczecineccy policjanci dodatkowo wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista został zatrzymany na terenie Szczecinka. 33 – letni mieszkaniec powiatu Pilskiego w chwili badania przez funkcjonariuszy na zawartość alkoholu w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.Teraz mężczyźnie za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: