W Siemczynie odbędzie się Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-17 10:21:05
W Siemczynie odbędzie się Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego
  • Foto: UMWZ

Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z Zarządem Województwa będzie uczestniczył w Konwencie Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego, który odbędzie się 18-19 lutego br. w Siemczynie.

– Zależy nam, aby wyzwania i problemy rozwojowe rozwiązywane były we współpracy ze wszystkimi samorządami, na możliwie najniższym szczeblu. Takie podejście znajduje odzwierciedlenie np. w naszym autorskim pomyśle dotyczącym Kontraktów Samorządowych czy kompleksowym wsparciu kierowanym do Specjalnej Strefy Włączenia. Zachodniopomorskie rozwiązania doceniane są przez urzędników Komisji Europejskiej oraz ekspertów działających na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Wiele wskazuje na to, że w okresie 2021-2027 nasze doświadczenia będą podstawą rozwiązań rekomendowanych dla wszystkich regionów przez KE – mówi marszałek Olgierd Geblewicz i dodaje, że dziś stoimy przed kolejnymi wyzwaniami. – Opracowane na Pomorzu Zachodnim mechanizmy współpracy z samorządami planujemy nadal rozwijać. Z uwagi na to, że będą odgrywać ważną rolę w osiąganiu celów aktualizowanej obecnie Strategii Rozwoju Województwa, chcemy zadbać o zapewnienie odpowiednich środków na ich realizację w przyszłej perspektywie finansowej.

Przygotowany projekt strategii rozwoju województwa to nie jedyny ważny temat, który będzie poruszany przez Zarząd Województwa w Siemczynie. Sporo uwagi poświęcone zostanie dostępnym środkom w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Omawiane będą także założenia nowej perspektywy finansowej 2021-2027, aktualne działania wspierające rozwój obszarów wiejskich oraz wstępne założenia programu „Zachodniopomorskie e-Zdrowie”. Regionalna platforma wymiany dokumentacji medycznej ma być gotowa do końca 2021 roku.

Dodatkowo w trakcie konwentu omówione zostaną możliwości promocji inwestycyjnej gmin oraz wsparcie dla potencjalnych inwestorów i lokalnych przedsiębiorców.

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego będą reprezentować: marszałek Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Jarosław Rzepa, członkowie Zarządu Janusz Gromek oraz Stanisław Wziątek.

Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego zwołuje aktualny przewodniczący, Waldemar Miśko, burmistrz Karlina.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: