Zmarł Ryszard Koszel, wieloletni działacz Ruchu Ludowego ze Szczecinka.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-13 11:34:35
Zmarł Ryszard Koszel, wieloletni działacz Ruchu Ludowego ze Szczecinka.
  • Foto: PSL Szczecinek

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w poniedziałek, 11 lutego po ciężkiej chorobie zmarł Ryszard Koszel, wieloletni społecznik i działacz Ruchu Ludowego ze Szczecinka.

Magister Ryszard Koszel (ur. 1949) już od lat szkolnych związany był z Ruchem Ludowym. Był członkiem władz krajowych Związku Młodzieży Wiejskiej, członkiem Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego oraz pełnił funkcje  w prezydiach zarządów wojewódzkiego, powiatowego i miejskiego odrodzonego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Otrzymał wiele odznaczeń państwowych oraz społecznych, z których najbardziej sobie cenił Medal im. Wincentego Witosa i „Złotą Koniczynkę” Ruchu Ludowego. Pracował na stanowiskach kierowniczych w szczecineckich przedsiębiorstwach obsługi rolnictwa, powiatowym urzędzie pracy i kancelarii prawniczej. Był aktywnym działaczem spółdzielczym, Ludowych Zespołów Sportowych i Ochotniczych Straży Pożarnych a także pracował w miejskich i obwodowych komisjach wyborczych podczas wszystkich wyborów po 1989 roku. Do rodziny i przyjaciół zmarłego ludowca słowa otuchy i współczucia skierowali min. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak – Kamysz i Prezes Wojewódzkiego PSL Jarosław Rzepa.
Msza święta odbędzie się w piątek o godz. 10 w kościele pw. św. Rozali, zaś ceremonia pogrzebowa – o godz. 12 na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku.

Info:PSL Szczecinek 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: