Tygodniowy raport straży miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-11 09:22:43
Tygodniowy raport straży miejskiej
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

W okresie od 4.02.2019 r. do 10.02.2019 r. strażnicy podjęli 128 interwencji w stosunku do 92 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 50 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 13 zdarzeń, z czego w 11 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy. Strażnicy udzielili pomocy w uruchomieniu 4 samochodów, do lecznicy dla zwierząt lub schroniska przewieźli 3 zwierzęta. Skontrolowano 8 kotłowni przydomowych

4.02.2019 około godziny 16:25 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o dużym zadymieniu na ul: Warcisława IV. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Interwencja została przekazana Państwowej Straży Pożarnej. Okazało się, że w kominie zapaliła się sadza. Po ugaszeniu pożaru i wyczyszczeniu komina ponownie rozpalono w piecu i ponownie w kominie zapaliło się. Po ugaszeniu strażacy wydali zakaz palenia w piecu do chwili wydania opinii przez Kominiarza. Do czasu zakończenia gaszenia strażnicy miejscy zabezpieczali to miejsce.

4.02.2019 około godziny 19:15 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zagrożeniu jakie stanowi rynna zwisająca z dachu, która odczepiła się od budynku na ul: Bohaterów Warszawy 20. Strażnicy na miejscu potwierdzili istniejące zagrożenia i na miejsce wezwali Państwową Straż Pożarną, której strażacy zdemontowali rynnę i usunęli zagrożenie.

5.02.2019 około godziny 8:15 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie  o świni wietnamskiej, która porusza się po ulicy Poznańskiej. Strażnikom udało się znaleźć właścicielkę tej świni. Jak się okazuje nie był to pierwszy przypadek, kiedy w wyniku niezachowania podstawowych środków ostrożności przez właścicielkę świnia ta poruszała się ulicami Szczecinka. Tym razem sprawa zakończyła się nałożeniem mandatu na właścicielkę a następnie zabraniem świni przez właścicielkę.

5.02.2019 r. około godziny 9:05 operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił podrzucenie różnego rodzaju odpadów motoryzacyjnych w kompleksie garaży na ul: Polnej przez dwóch mężczyzn. Jeden podjechał samochodem osobowym i stał na tzw. czatach. Po podaniu przez niego sygnału, że jest spokojnie podjechał drugi samochodem osobowy z przyczepką i podrzucili do kontenerów SzSM i na ziemię różnego rodzaju części samochodowe. Obaj zostali rozpoznani oraz zostały odczytane numery tablic rejestracyjnych. Okazało się, że podrzucone śmieci pochodzą z miejscowości w pobliżu Szczecinka. W wyniku podjętych czynności obaj ze sprawców zostali rozliczeni przez strażników za popełniony czyn i zobligowani do usunięcia przywiezionych śmieci.

5.02.2019 około godziny 10:20 na prośbę dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej strażnicy zabezpieczali akcję gaszenia pożaru sadzy w kominie na ul: 1 Maja.

8.02.2019 około godziny 0:45 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o spożywaniu alkoholu na przystanku Komunikacji miejskiej przy ul: Mierosławskiego. Po przyjeździe na miejsce patrolu okazało się, że spożywającą piwo jest siedemnastolatka. Nieletnia została doprowadzona do miejsca zamieszkania i przekazana matce.

10.02.2019 około godziny 2:50 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył bójkę przy barze Metro na ul: Ordona. Interwencję podejmował patrol złożony ze strażników miejskich i policjanta.

W ostatnim tygodniu realizowane były zajęcia z dziećmi na półkoloniach organizowanych w mieście. Zajęcia miały na celu nauczyć dzieci bezpiecznych zachowań w miejscach publicznych podczas ferii zimowych.

info: SM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: