Synoptycy zapowiadają chwilowe ocieplenie. Czy to już koniec zimy?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-09 09:25:46
Synoptycy zapowiadają chwilowe ocieplenie. Czy to już koniec zimy?
  • Foto: TV Gawex

Czy będzie ocieplenie? Czy to już koniec minusowych temperatur? Takie pytania zadają sobie mieszkańcy naszego powiatu. Po kilku dniach niewielkiego mrozu temperatura wskoczyła na plus i powoli wzrasta. Czy to koniec już zimy?

Od kilku dobrych lat prawdziwa zima, taka ze śniegiem i mrozem jest już tylko wspomnieniem w pamięci starszych i marzeniem najmłodszych. W tom roku, podobnie jak w latach ubiegłych opady śniegu są znikome, a i mróz stracił na sile. Niemniej jednak w ciągu minionych tygodni można było sobie przypomnieć jak to jest kiedy na zewnątrz panuje minusowa temperatura. Niestety tylko chwilę, od dobrych kilku dni słupek rtęci znów pokazuje plus. W najbliższy weekend będzie od 5 nawet do 7 st.C, ale jednak nieco pochmurnie.

Przyszły tydzień zapowiada się podobnie jednak nieco chłodniej niż obecny. Czyli w dzień temperatura na plusie, w nocy z kolei niewielkie przymrozki

Wielu zastanawia się czy to już koniec zimy, a co za tym idzie minusowych temperatur. Okazuje się, że nie do końca. Synoptycy prognozują, że jeszcze w lutym słupek rtęci nawet w dzień może spaść poniżej zera.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: