Jest wyrok w sprawie użycia paralizatora

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-08 09:05:56
Jest wyrok w sprawie użycia paralizatora
  • Foto: e-kg.pl

Czterech kołobrzeskich policjantów zostało skazanych na rok więzienia w zawieszeniu od roku do dwóch lat. W czwartek przed Sądem Rejonowym w Kołobrzegu zapadł wyrok w sprawie głośnej policyjnej interwencji sprzed ponad dwóch lat.

Główny oskarżony Marcin W., który na kołobrzeskiej komendzie miał użyć paralizatora wobec 18-letniego Kornela Ś. został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Pozostali policjanci - Bartosz M., Zbigniew W. i Kamil K. oskarżeni o niedopełnienie obowiązków, jak również o przekroczenie uprawnień i zezwolenie na znęcanie się nad zatrzymanym zostali skazani na rok więzienia w zawieszeniu na 12 miesięcy.


Sąd ponadto zakazał Marcinowi W. wykonywania zawodu policjanta na okres 2 lat oraz orzekł o nawiązce na rzecz pokrzywdzonego w kwocie 10 tys. zł. Pozostali skazani nie mogą wrócić do zawodu przez rok. Muszą zapłacić pokrzywdzonemu po 3 tys. zł.

Przypomnijmy: Pokrzywdzony Kornel Ś. został zatrzymany przez policjantów KPP Kołobrzeg w nocy z 17 na 18 lipca 2016 r. w związku z bójką w okolicy Pomnika Zaślubin z Morzem. Miał wówczas 18 lat. Już na komendzie, poza miejscem zdarzenia, jeden z funkcjonariuszy Marcin W. miał użyć wobec niego paralizatora. Trzech pozostałych według relacji pokrzywdzonego miało się temu przyglądać i nie reagować. Wtedy też Marcin W. Miał czterokrotnie użyć wobec pokrzywdzonego paralizatora.


Czwartkowy wyrok nie jest prawomocny, a obrońcy oskarżonych zapowiedzieli wniesienie apelacji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: