Bezpieczny pas(ażer) na drogach Szczecinka

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-07 08:34:12
Bezpieczny pas(ażer) na drogach Szczecinka
  • Foto: KPP Szczecinek

Ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim trwają w najlepsze, to dobry czas by skontrolować tych, którzy na co dzień przewożą nas w swoich pojazdach. Aby podróż pasażerów była bezpieczna zadbali dziś o to policjanci ze szczecineckiej drogówki prowadząc działania informacyjno – edukacyjne pn.: Bezpieczny PAS(ażer)

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej jednostki realizują działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno edukacyjnej "Dojedź(MY) bezpiecznie do celu", która skierowana jest głównie do kierujących pojazdami.

Tym razem jednak szczecinecka drogówka wzięła pod lupę pasażerów, którym podczas dzisiejszych działań „Bezpieczny PAS(ażer)” przypominano, że są uczestnikami ruchu drogowego i mają prawo do bezpiecznej podróży zarówno w transporcie zbiorowym, jak i indywidualnym. Policjanci zwracali kierującym uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do zmieniających się warunków na drodze oraz o zapewnieniu komfortu jazdy i bezpieczeństwa pasażerów. Podczas kontroli pasażerom wręczane były elementy odblaskowe a mundurowi zachęcali do korzystania z nich po zmroku nie tylko poza terenem zabudowanym ale również w mieście stający się przez to świadomym i widocznym niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego.

KPP Szczecinek 


  • Foto: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: