Wykrywacze na plaży już w pełni legalne

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-05 09:54:25
Wykrywacze na plaży już w pełni legalne
  • Foto: ekg.pl

Od kilku dni "poszukiwacze skarbów", którzy chcą penetrować plaże za pomocą wykrywaczy metalu, nie muszą już uzyskiwać na to specjalnej zgody. Tak zdecydował Urząd Morski w słupsku wydając w tej sprawie stosowny komunikat. Mimo, ze decyzja jest pozytywna to obowiązywać będą jednak pewne zasady.

Jak czytamy do obszaru poszukiwań będzie należeć tylko i wyłącznie plaża. z wykrywaczem nie będzie można poruszać się po wydmach, klifach, w lasach oraz w obszarach portów i na terenie przystani rybackich Urząd Morski w Słupsku będzie na to szczególnie wyczulony i będzie starał się kontrolować poszukiwaczy.

Kolejny z przepisów mówi jasno, że przeszukiwań plaży można dokonywać tylko w sposób niestwarzający uciążliwości dla plażowiczów, najlepiej w godzinach porannych i wieczornych, Ostatnia z zasad nawołuje poszukiwaczy do zasypywania wykonanych przez siebie wykopów.

Urząd Morski w słupsku zdecydował się podjąć taką decyzję ze względu na na dużą ilość zapytań o wydawanie specjalistycznych zezwoleń. swoją decyzję kierował również faktem, że taka działalność nie stanowi praktycznie zagrożenie dla terenu pasa technicznego plaż przez niego nadzorowanych.

 

Komentarze (3)

Garrett 2019-08-06 05:44

A czy na takich plażach przy zbiornikach wodnych tez mozna?

AdaskoR1 2019-08-08 09:03

Przy takich zbiornikach jak choćby jeziora PZW, tyle że otwarte plaże????

Endy 2019-08-19 10:56

Czy ktoś wie czy na otwartych zbiornikach wodnych w Polsce tez wolno ????????

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: