Czujni seniorzy nie dali się oszukać metodą "na wnuczka"

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-04 15:29:16
Czujni seniorzy nie dali się oszukać metodą "na wnuczka"
  • Foto: KPP Szczecinek

Oszuści działający tzw. metodą „na wnuczka” wciąż próbują oszukać seniorów. W miniony weekend co najmniej 4 mieszkańców Szczecinka odebrało telefony od osób podających się za wnuczkę. Fałszywa wnuczka mówiła m.in. że potrzebuje pieniędzy aby wyciszyć sprawę wypadku, który spowodowała, innym razem wnuczka zbierała pieniądze dla swojego ojca, który potrącił kobietę na pasach.

Mieszkańcy Szczecinka wykazali się czujnością i nie dali się oszukać, dzięki temu nie stracili oszczędności swojego życia. Od kilku lat szczecineccy policjanci przeprowadzają serię działań profilaktycznych, które mają na celu uwrażliwienie osób starszych na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Zachodniopomorscy policjanci stworzyli także ulotki profilaktyczne, które są rozpowszechniane w spółdzielniach mieszkaniowych, przychodniach oraz podczas spotkań z mieszkańcami. Wszystkie te działania przynoszą wymierne efekty, gdyż odnotowujemy coraz mniej oszukanych starszych osób. Tylko wczoraj co najmniej 4 mieszkańców Szczecinka odebrało telefony od osób podających się za wnuczkę.

Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi. Pamiętajmy, Policja NIGDY nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy też nie prosi o przekazanie jakiejkolwiek gotówki!

Info:KPP Szczecinek 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: