Kołobrzeski szpital bez 20 mln zł wsparcia

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-04 10:53:40
Kołobrzeski szpital bez 20 mln zł wsparcia
  • Foto: e-kg.pl

PiS odrzucił ważne dla Kołobrzegu poprawki - poinformował lokalne media kołobrzeski parlamentarzysta Marek Hok, który złożył dwie ważne z punktu widzenia kołobrzeżan poprawki do budżetu. Poseł Platformy Obywatelskiej wnioskował o stworzenie w budżecie państwa rezerw celowych ze środków z dochodów VAT.

Środki z budżetu centralnego miały trafić do kołobrzeskiego szpitala w kwocie 20 milionów złotych z przeznaczeniem na zadanie pn. „Przebudowa i dostosowanie do aktualnych wymogów Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu wraz z niezbędnym wyposażeniem” oraz 10 mln zadanie pn. „Przebudowa promenady na odcinku od skrzyżowania Władysława Sikorskiego z ul. Fredry do OW Arka i Ekoparku w Kołobrzegu”. 

- To ważne dla naszego rozwoju inwestycje. Z jednej strony w lecznictwo i poprawę jakości obsługi zdrowotnej kołobrzeżan i mieszkańców regionu. Z drugiej strony poprawa wizerunku turystycznego Kołobrzegu. Od początku wiedziałem, że PiS nieprzychylnym okiem patrzy na Kołobrzeg, ale miałem nadzieję, że dobro pacjenta w tym przypadku zwycięży - podkreśla poseł Hok.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: