Raport Tygodnia z działań Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-04 10:48:54
Raport Tygodnia z działań Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 28.01.2019 r. do 3.02.2019 r. strażnicy podjęli 101 interwencji w stosunku do 83 osób. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 14 zdarzeń, z czego w 13 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy. Strażnicy udzielili pomocy w uruchomieniu 13 samochodów, do lecznicy dla zwierząt lub schroniska przewieźli 2 zwierzęta.

28.01.2019 r. około godziny 17:05 w strefie aktywnego wypoczynku przy ul. Kopernika operator monitoringu wizyjnego zauważył dwóch młodzieńców, którzy za pomocą noża niszczyli drewnianą ławkę pod wiatą. Patrol, który udał się na miejsce wylegitymowała dwóch chłopców w wieku 15 i 14 lat obok nich przy ławce leżały ścięte nożem ścinki drewna z ławki. Na ławce były widoczne zniszczenia zrobione nożem. Jeden z nich miał nóż schowany w skarpecie na prawej nodze. Obaj zostali doprowadzeni do miejsca zamieszkania 
i przekazani rodzicom.

30.01.2019 r. około godziny 9:30 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o podrzuceniu opon samochodowych na ul. Grudziądzkiej przez kierującego samochodem BMW. Zgłaszający na szczęście zapamiętał numery rejestracyjne na podstawie, których ustalono sprawcę. Po rozmowie przeprowadzonej przez strażników ze sprawcą opony zostały sprzątnięte.

30.01.2019 około godziny 15:10 strażnicy patrolując miasto zauważyli rowerzystę, który stracił nad nim kontrolę. Strażnicy pojechali za nim i go skontrolowali. Okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Po przyjeździe patrolu policji okazało się, że jest poszukiwany, posiada również sądowy zakaz poruszania się rowerami a w wydychanym powietrzu ma ponad promil alkoholu. Mężczyzna został przekazany Policji.

1.02.2019 około godziny 17:35 patrol straży miejskiej patrolując ul. Cieślaka zauważył samochód osobowy zaparkowany w zatoczce przystanku Komunikacji Miejskiej oraz kobietę, która schylała się nad siedzącym na ławce mężczyzną. Okazało się, że kobieta udzielała pomocy mężczyźnie z zakrwawioną głową, który przewracając się uderzył głową w krawężnik. Strażnicy założyli mężczyźnie opatrunek i wezwali zespół ratunkowy, któremu go przekazano.

Codziennie prowadzone są kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. W związku z trwającymi feriami zimowymi prowadzone są zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa podczas ferii z dziećmi biorącymi udział w zimowiskach.

Info:G.Grondys 

Komendant SM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: