Nabór wniosków dla bezrobotnych

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-01 12:07:47
Nabór wniosków dla bezrobotnych
  • Foto: TV Gawex

Powiatowy Urząd Pracy ogłosił nabór wniosków do dwóch programów wspierających osoby bezrobotne w poszukiwaniu pracy. Pierwszy z nich obejmuje osoby do 30 roku życia. W ramach projektów oferowane są różne formy wsparcia takie jak staże, prace interwencyjne, bony na zasiedlenie, szkolenia.

Powiatowy Urząd Pracy prowadzi nabór wniosków w ramach realizacji dwóch odrębnych programów. Pierwszy z nich to Wiedza, Edukacja i Rozwój przeznaczony dla osób do 30 roku życia. Na jego realizację przeznaczono ponad 2mln 400 tys. zł.

Chcemy wesprzeć grupę 240 osób młodych na różne formy wsparcia. Mam tutaj na myśli przede wszystkim staże (100 osób), prace interwencyjne, bony na zasiedlenie, szkolenia oraz dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej i refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla pracodawców dla tych właśnie młodych osób. - mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Wiesław Kosmala. 

Z programu w pierwszej kolejności będą mogły skorzystać osoby które pozostają bez zatrudnienia dłużej niż 6 miesięcy oraz nie posiadają większych kwalifikacji

Trzeba podkreślić, że chcemy tu wesprzeć przede wszystkim takie osoby, które mają trudności ze znalezieniem pracy czyli osoby, które są już długo zarejestrowane w urzędzie pracy jako osoby bezrobotne. W przypadku młodzieży to jest co najmniej 6 miesięcy. Kobiety, bo one mają znacznie więcej trudności w znalezieniu pracy niż mężczyźni. Osoby niepełnosprawne, osoby, które dzisiaj już się nie uczą, niedokształcają, nie prowadzą żadnych form zdobywania kwalifikacji zawodowych. - dodaje nasz rozmówca.

Drugi program pod nazwą Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego skierowany jest do osób po 30 roku życia. Na jego realizację przeznaczono ponad 2mln,900 tys zł.

Konkurs do tych programów jest otwarty i będzie realizowany do wyczerpania środków. Programy te są współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Komentarze (2)

gośc 2019-02-01 13:35

"Chcemy wesprzeć grupę 240 osób młodych" dobre sobie. Nie młodych tylko dać swoim. Warunek zapisać sie do Porozumienia Samochodowego albo podlizać się do któregoś z członków. A ja pierdziele ich a przede wszystkim ich staże.

xxx 2019-02-01 15:16

nigdy więcej na staż !!!!! wyzysk nic więcej

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: