Pierwsza wielka impreza na stadionie lekkoatletycznym już w maju?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-02-01 09:50:40
Pierwsza wielka impreza na stadionie lekkoatletycznym już w maju?
  • Foto: Piotr Rozmus

Stadion lekkoatletyczny przy ZS nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku, to okazały obiekt, którego budowa pochłonęła ponad 10 mln zł. Próżno szukać w najbliższym otoczeniu infrastruktury sportowej na podobnym poziomie. Nic zatem dziwnego, że trenerzy klubów i zespołów oraz sami zawodnicy z niecierpliwością czekali na jego oddanie. Stadion to zupełnie nowe możliwości i inny wymiar treningu.

23 stycznia w szkole zorganizowano spotkanie, podczas którego przedstawiono zasady korzystania z obiektu. Uczestniczyli w nim m.in. starosta Krzysztof Lis, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Zofia Kosicka oraz występująca w roli gospodarza dyrektor ZS nr 6 Joanna Buzała. Licznie przybyli trenerzy i zawodnicy poszczególnych klubów.

Ustalono wstępnie, że aby skorzystać ze stadionu trzeba będzie złożyć odpowiedni wniosek, dopasowując termin treningu, zawodów, czy innego wydarzenia do wcześniej ustalonego harmonogramu. Oba dokumenty dostępne będą na stronie internetowej szkoły w specjalnej zakładce. O wprowadzeniu w życie podjętych założeń zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Powiatu.

Ponadto przedstawiono koordynatora ds. stadionu. Został nim Jakub Juniewicz. Warto przypomnieć, że Jakub Juniewicz to mistrz i vice mistrz Polski w biegach płotkarskich oraz  członek kadry narodowej. Jego podopieczni zdobyli 19 medali Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce we wszystkich kategoriach wiekowych, od młodzika po seniora oraz reprezentowali kraj podczas Mistrzostw Europy.

Bardzo możliwe, że pierwsza wielka impreza odbędzie się na stadionie już w maju. Będą to Mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na 5000 m. W czerwcu natomiast planowany jest Festiwal Płotkarski. Jest to impreza klasy mistrzowskiej, międzynarodowej.

info: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: