Szczecineccy policjanci podsumowali rok

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-31 11:49:50
Szczecineccy policjanci podsumowali rok
  • Foto: P.Rozmus

W Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku odbyła się odprawa roczna z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji. Zawsze na początku roku w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku odbywa się odprawa roczna z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji. Takie wydarzenie odbyło się 30 stycznia, a oprócz starosty Krzysztofa Lisa wzięli w nim udział także wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu szczecineckiego.

Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Andrzej Dziemianko serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości, a następnie zreferował szczegółowo przebieg pracy szczecineckich stróżów prawa w roku 2018. Komendant dziękował wszystkim policjantom za ich trud, a władzom samorządowym za ogólne wsparcie:

(...) Chciałbym podziękować samorządowi powiatowemu, panu staroście za przekazanie na Fundusz Wsparcia Policji 20 tys. zł z przeznaczeniem na termomodernizację budynku komisariatu w Bornem Sulinowie. Ufam i wiem po rozmowie zarówno z panem starostą jak i panią burmistrz Dorotą Chrzanowską, że w dalszym ciągu będziemy mogli liczyć na dalsze wsparcie tego przedsięwzięcia  (…) Również dzięki panu staroście udało nam się po raz pierwszy przeprowadzić tzw. adaptację zawodową. Przyjechało do nas sześciu policjantów i dwóch doświadczonych opiekunów, którzy zostali oddelegowani do służby na terenie naszego miasta i powiatu. Koszt adaptacji to 19 tys. zł. Kwota pochodziła ze środków Powiatu Szczecineckiego, za co jeszcze raz dziękuję (…)

Każde takie nasze spotkanie, nie tylko przy okazji rocznej odprawy, ale również przy Święcie Policji, daje nam informację zwrotną nie tylko od państwa, ale również od mieszkańców naszego powiatu, którzy państwa pracę i poziom bezpieczeństwa na naszym terenie oceniają bardzo wysoko – mówił z kolei starosta Krzysztof Lis. - (…) Dziękuję państwu i w sposób szczególny panu komendantowi, naczelnikom i szefom poszczególnych wydziałów za to, że obsada kadrowa w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku jest stu procentowa (…) Niewątpliwie tworzona przez państwa atmosfera, współdziałanie i współpraca powoduje, że tych problemów z obsadą po prostu nie ma.

Starosta odniósł się do sukcesów szczecineckich mundurowych, którzy ci odnieśli w roku ubiegłym. Zwrócił m.in. uwagę na likwidację plantacji marihuany w Bornem Sulinowie.

Aż strach pomyśleć co by było, gdyby 33 kilogramy marihuany, o których wspomniał Komendant Wojewódzki trafiło na nasz rynek. Bardzo państwu gratuluję tego sukcesu, zatrzymania tego procederu i już teraz deklaruję, że podczas Święta Policji w sposób szczególny będę chciał podziękować policjantom zaangażowanym w to śledztwo. Oczywiście będzie wiązała się z tym gratyfikacja finansowa (…)

Na koniec starosta podziękował obecnym funkcjonariuszom za służbę, a pracownikom cywilnym za trud ich pracy. Starosta podniósł również bardzo istotną kwestię pracy z młodzieżą, a tej szczecineccy policjanci nie unikają prowadząc imponującą liczbę spotkań, pogadanek i prelekcji. Starosta pokreślił, że zrobi wszystko aby kolejna edycja adaptacji zawodowej młodych policjantów, odbyła się w naszym powiecie już w maju.

 

Info:P.Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: