Lions Club Szczecinek zorganizował przesiewowe badania wzroku dla dzieci

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-24 15:12:24
Lions Club Szczecinek zorganizował przesiewowe badania wzroku dla dzieci
  • Foto: TV Gawex

Lions Club Szczecinek zorganizował dla dzieci ze szczecineckich szkół podstawowych przesiewowe badanie wzroku. Wszystko za sprawą nowo pozyskanej aparatury. Samo badanie trwa kilka sekund i jest w 100 % nieinwazyjne. Pozyskane wyniki badań pozwalają na stwierdzenie, które dziecko wymaga natychmiastowej interwencji okulisty. Do tej pory udało się przebadać około 600 dzieci.

W dobie komputerów, tabletów, telewizorów i telefonów wzrok to zmysł, który niestety bardzo szybko ulega degradacji. Szczególnie wśród najmłodszych. Dlatego też im wcześniejsza diagnoza i wdrożone leczenie tym lepiej dla oczu. W związku z tym Lions Club Szczecinek postanowił zadbać o wzrok szczecineckich dzieci i zorganizował przesiewowe badania wzroku w szkołach podstawowych. Wcześniej pozyskując do tego specjalistyczny aparat, który w sposób błyskawiczny określa stan wzroku pacjenta.

Póki co udało się przebadać dzieci z 6 szkół podstawowych i jednego przedszkola. Łącznie sprawdzono wzrok sześciuset dzieci."Do tej pory problemy ze wzrokiem wykryliśmy u 68 dzieci. My zaznaczamy, że jest to tylko badanie przesiewowe tzn. że wynik tego badania nie determinuje czy dziecko ma chore oczy czy nie. My wskazujemy, że potencjalnie może wystąpić problem. Cały dalszy proces jest w rękach rodziców". - powiedział nam Radosław Bielicki PDG Lions Club International Okręg 121 Polska 

Ten nowoczesny przyrząd do badania wzroku swoją budową przypomina aparat fotograficzny. Wystarczy przez kilka sekund patrzeć w obiektyw i dosłownie chwilę potem można już odczytać na ekranie zapis przeprowadzonego badania.Lions Club Szczecinek już teraz zapowiada, że tego typu badania będą odbywały się w naszym mieście przynajmniej raz lub dwa razy do roku. 

Komentarze (1)

wojtek 2019-01-25 09:01

Owszem badanie dziecku przeprowadzono.ale wyniku tegoż badania do dziś nie ma Minęło 2 tygodnie. o co tutaj chodzi?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: