Przygotowania do "Bezpiecznych Ferii 2019"

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-20 10:09:58
Przygotowania do "Bezpiecznych Ferii 2019"
  • Foto: KPP Szczecinek

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjantka ze szczecineckiej jednostki policji spotkała się z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Szczecinku.

Na spotkaniu policjantka omówiła najważniejsze aspekty bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Były więc rady policjantki dotyczące dobrania bezpiecznego miejsca do zabaw- z dala od ulicy, zamarzniętych akwenów. Zaprezentowano również jak odpowiednio zachować się podczas jazdy na sankach oraz nartach.

W grupie najmłodszych uczestników spotkania policjantka rozpoczęła spotkanie od edukacyjnej bajki, która poprowadziła słuchaczy przez świat bezpiecznej zabawy na śniegu. Dzięki przygodom głównego bohatera Maksa, dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu, a także w domu.

Na koniec nie zabrakło cennych rad dotyczących noszenia odblasków. Aby zobrazować efekt jaki one dają uczniowie obejrzeli film przedstawiający widoczność osoby pieszej bez odblasków i w sytuacji kiedy pieszy wyposażony jest w jakikolwiek element odblaskowy.

info: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: