Uczniowie z wizytą w starostwie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-17 14:28:47
Uczniowie z wizytą w starostwie
  • Foto: P.Rozmus

Uczniowie klasy 8c ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Szczecinku odwiedzili Starostwo Powiatowe. Wszystko w ramach lekcji Wiedzy o Społeczeństwie, podczas których młodzież poznaje tajniki pracy samorządów.

Klasie towarzyszyła wychowawczyni Agnieszka Findling. Ósmoklasistów przywitała sekretarz Zofia Białkowska oraz przewodniczący Rady Powiatu Cezary Jankowski, zaś w role przewodnika wcieliła się dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Magdalena Łosiewicz.

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca Zarządu i  Rady Powiatu Szczecineckiego – wyjaśnia dyrektor. – Ponadto odwiedziliśmy każdy wydział. Dyrektorzy wyjaśnili naszym gościom czym zajmuje się poszczególna komórka.

Ósmoklasiści mogli się poczuć jak samorządowcy z krwi i kości. Części z nich udało się zasiąść w dyrektorskim fotelu, a także fotelach przewodniczącego Cezarego Jankowskiego i starosty Krzysztofa Lisa. Ale to nie wszystko.

Na koniec odbyła się pierwsza sesja Rady  8c – wyjaśnia z uśmiechem dyrektor Magdalena Łosiewicz. – Uczniowie podjęli uchwałę w sprawie uczestnictwa przez męską część klasy w przymusowych tanecznych próbach poloneza.

Kto wie, być może wśród młodych gości obecny był przyszły starosta, burmistrz lub prezydent?

 

P.Rozmus

Komentarze (1)

COOLa 2019-01-18 09:56

Pani Madzia, jak zawsze z klasą.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: