Kolejny weekend i kolejne zatrzymania za posiadanie środków odurzających

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-14 11:26:46
Kolejny weekend i kolejne zatrzymania za posiadanie środków odurzających
  • Foto: TV Gawex

Działania szczecineckich mundurowych mające na celu walkę z przestępczością narkotykową i ograniczanie przestępstw narkotykowych zakończyły się kolejnymi zatrzymaniami osób, będących w posiadaniu środków odurzających.

W minioną sobotę, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault Scenic. Podczas kontroli pojazdu przez mundurowych 21-letni mieszkaniec Szczecinka kilkukrotnie ponaglał mundurowych o przyśpieszenie czynności. Jego dziwne i nerwowe zachowanie spowodowało, że dzielnicowi przystąpili do przeszukania. W konsekwencji mundurowi zabezpieczyli 10 pakietów suszu roślinnego, który po przebadaniu okazał się marihuaną. Co więcej podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 21- letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z powyższym mężczyzna noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Tego samego dnia, kilka godzin później policjanci z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki BMW. Podczas kontroli uwagę mundurowych zwrócił pasażer, który kilkukrotnie zapinał i odpinał pasy bezpieczeństwa a na pytania policjantów odpowiadał nielogicznie. W wyniku dalszych czynności policjanci zabezpieczyli znajdujące się w bluzie pasażera dwie tabletki extazy i niewielkie ilości amfetaminy.

25 – letni mieszkaniec gminy Borne Sulinowo został zatrzymany i tak samo jak jego poprzednik usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: