Awans kołobrzeskich szkół w rankingu "Perspektyw"

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-01-11 13:37:23
Awans kołobrzeskich szkół w rankingu "Perspektyw"
  • Foto: e-kg.pl

10 stycznia zostały ogłoszone wyniki XXI Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2019, przygotowanego przez miesięcznik „Perspektywy". Najnowszy ranking wymagał analizy osiągnięć 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników. Kapituła rankingu brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych – w tym również międzynarodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2019 prezentuje 1000 najlepszych liceów w Polsce. W grupie tej, na 6. miejscu w województwie zachodniopomorskim, znalazło się również I Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu (194. miejsce w Polsce). To awans o jedno miejsce względem roku 2018 w województwie (z 7 miejsca na 6) oraz z 251 miejsca w rankingu ogólnopolskim na miejsce 194. Nowością w tym roku jest pojawienie się w zestawieniu wojewódzkim II Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu na miejscu 25. 

Ogólnopolski Ranking Techników 2019 prezentuje 500 najlepszych techników w Polsce. Wśród nich Technikum Hotelarskie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu obroniło się na miejscu 4. w województwie zachodniopomorskim i awansowało na 91. pozycję w kraju. Natomiast nowością jest pojawienie się w rankingu Technikum Morskiego w Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu, które uplasowało się na miejscu 9 w naszym województwie (306. pozycja w kraju).

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: